Останнім часом спостерігається надзвичайно приємна тенденція: все частіше зустрічаються молоді хлопці й дівчата, які проявляють неабиякий інтерес до спорту. Їм не цікаві безкінечні «тусовки» у нічних клубах, сигаретний дим та «зелений змій» на завершення веселощів, натомість вони починають працювати над собою і своїми можливостями. Звучить нудно? А ви погляньте, що вони виробляють на тренуваннях, і переконайтеся у зворотньому. 

Велика роль у становленні спортсмена належить тренеру, адже він є прикладом та незаперечним авторитетом для своїх вихованців. Тренер  це дуже нелегка праця, оскільки потрібно знайти підхід до кожного підопічного, вміти стати другом, порадником, а також бути взірцем для майбутніх спортсменів. Враховуючи це, журналістка видання «Фреш» вирішила поспілкуватись з президентом клубу змішаних єдиноборств «Легіон» Артуром Столяруком. Це людина, яка не лише є прихильником здорового способу життя, але й активно пропагує його серед своїх учнів.

0-02-04-5e7d548ba15bf6ac63f2efab17b37b59e63264789a6feb7fb4f7566e3025867e_full

— Артуре, розкажіть, коли відкрився клуб і чи є аналогічні заклади у Луцьку? 
— Перше тренування у цьому залі відбулося 8 листопада 2016 року, але офіційним днем народження клубу вважаємо 15 грудня 2016 року. Так, у Луцьку є схожі клуби – «Воїн», «Прайд», «Пітбуль», з якими ми складаємо одну Волинську федерацію змішаних єдиноборств, а саме ММА.
— Що ж послужило поштовхом для відкриття «Легіону» в Луцьку? Яка основна мета його діяльності?
— Зараз в Україні шаленої популярності набувають бої за правилами ММА, якими цікавляться хлопці різного віку – від школярів, до дорослих чоловіків. Сьогодні вулиця диктує свої правила, тож ми вважаємо, що кожен мужчина повинен вміти постояти за себе. Саме тому, у нашому клубі ми приділяємо увагу різноплановим тренуванням, аби виховати універсальних бійців. Ми і боремось, і боксуємо – кожен може знайти для себе техніку, яка йому найбільше до вподоби.
— Я бачу на тренуванні й зовсім юних спортсменів. Скажіть, з якого віку можна починати займатись і на які групи згідно віку поділяються учні вашого клубу? 
— Так, дійсно, у нас займаються і дітки. Наймолодшому спортсменові лише 4 роки  це наші найцінніші учні! Звісно, заняття для маленьких спортсменів виглядають більше як загальнорозвиваюча фізкультура, лише згодом ми вводимо у програму елементи бойових мистецтв. Зараз ми маємо групи вікової категорії 4-7 років, 7-14 та 14-17 років і дорослі.
— Ваш клуб – виключно чоловічий заклад, чи дівчата також проявляють інтерес до тренувань?
— Спочатку у «Легіоні» не планувалася група для дівчат, але згодом стало зрозуміло, що є потреба у жіночій групі самозахисту. Окрім фізичних навантажень, занять із крос-фіту, дівчат навчають контролювати себе, не панікувати у небезпечний момент, правильно зреагувати і захиститися. Наймолодшій дівчині, яка займається у нас, 9 років, також є старша група – від 16 років.
— Що являє собою заняття зі змішаних єдиноборств? Як безпосередньо виглядає тренування у клубі?
— Ми проводимо тренування двох типів – індивідуальні та групові. Кожне з цих занять проходить під пильним контролем і чітким керівництвом тренера – моїм або мого брата – Назара Столярука. Ми контролюємо кожен крок і кожен рух своїх підопічних. Тренуємося тричі на тиждень по 2 години. Залежно від рівня підготовки спортсменів, розробляються програми різної складності: для новачків – завдання відповідно до їх фізичних можливостей і підготовленості, для членів збірної, що готуються до змагань – більш складні тактичні завдання і вправи для вдосконалення навиків.
— Скільки часу, на Вашу думку, необхідно новачкові для того, аби досягти певного рівня майстерності?
— Все індивідуально і залежить в першу чергу від особистих даних і бажання спортсмена. Проявивши старанність та ентузіазм, хлопці уже через 3 місяці можуть виступати на змаганнях для новачків. Хочу висловити з цього приводу окрему подяку клубу «Прайд», які регулярно влаштовують змагання для початківців, де вони можуть випробувати свої сили у боях з такими ж молодими спортсменами.
— Тож ваші бійці мають можливість проявити себе і за межами клубу?
— Авжеж! Ми часто приймаємо участь у спільних тренуваннях зі спортсменами з інших клубів: «Прайд», «Воїн», «Пітбуль», «Ґарда». Регулярно приймаємо участь у боях з рукопашного бою, ММА різних рівнів – як міських, так і міжнародних. Уже маємо чимало нагород за зайняті призові місця. Дуже приємно, що спорт стає дедалі популярнішим серед молоді, а юнаки віддають перевагу не пляшці пива на дискотеці, а тренуванню. Ми, тренери клубу, активно пропагуємо здоровий спосіб життя, передаючи ці принципи своїм учням.

І справді, в умовах сучасного суспільства, питання активної життєвої позиції та здорового способу життя стає особливо актуальним!

0-02-05-1e28a7f8f201503f7fa5bd0e6936e48e9a30e52cdbaf951fec4bdabe208a63e7_full

Адреса спортзалу:
м. Луцьк, вул. Рівненська, 54
Телефони для запису:
0993793666
0988500606
0636810660

Джерело: видання «Фреш»